Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > O rakovině

O rakovině

Vznik rakoviny

Existuje mnoho terorií o tom, jak rakovina vzniká a co rakovina vlastně je. Zastánce různých teorií můžeme rozdělit do dvou skupin. První je školní medicína, zastávající tzv. teorii mutace buněk a druhá všechny ostatní teorie vzniku rakoviny: teorie mitochondrií (např. Dr. Budwig, Dr. Seeger), teorie Dr. W. Frydy, teorie Dr. C. Cousmine, frekvenční teorie (Dr. Papas, Dr. Essaidi), teorie vyrovnávání, teorie Dr. W. Reicha, teorie parazitů, teorie acido-bazické rovnováhy. 

více o vzniku rakoviny...


Doktorka Johanna Budwig

Dr. Johanna Budwig (1908–2003) byla aprobovaná lékárnice, diplomovaná chemička (promovala z chemie a fyziky), vědkyně nominovaná několikrát na Nobelovu cenu. Byla vedoucí znalkyní pro léky a tuky ve Státním zdravotnickém úřadě, kde se schvalovaly nové léky. Studovala medicínu.

více o doktorce Johanně Budwig...


Rakovina prsu

Rakovina prsu se vyskytuje v drtivé většině u žen, u mužů je výjimkou. Na internetu lze najít velké množství informací jak z oblasti školní medicíny, tak i z oblasti alternativních způsobů léčení. Bohužel se často stává, že jednotlivé informace si odporují, a je tedy třeba velice pečlivě vybírat. To se týká nejen preventivních vyšetření a stanovení diagnózy, ale i všech běžných terapeutických postupů.

více o rakovině prsu...


Rakovina prostaty

Rakovina prostaty, tedy zhoubné onemocnění předstojné žlázy, zasáhne bezesporu každého postiženého muže na velice citlivém místě. V České republice incidence, tedy výskyt tohoto onemocnění, stále stoupá (téměř 120 případů na 100 000 mužů;  zdroj: www.linkos.cz).

více o rakovině prostaty...


Rakovina tlustého střeva

Většina nádorů tlustého střeva jsou adenokarcinomy (tedy nádory vycházející ze žlázového epitelu). Zjišťují se vyšetřením stolice na přítomnost krve, sigmoideoskopií (endoskopické vyšetření konečníku a části tlustého střeva), kolonoskopií, rentgenem, sonografií, hodnocením laboratorních výsledků – zvýšení CEA (tumorový marker karcinoembrionální antigen) a LDH (enzym laktátdehydrogenáza). Rakovina tlustého střeva se kromě jiného projevuje i stužkovitým zúžením stolice a bolestmi.

více o rakovině tlustého střeva...


Rakovina slinivky břišní

Rakovina slinivky břišní je zhoubné onemocnění epiteliální (krycí) tkáně pankreatu - slinivky břišní. Výskyt je cca 20 osob na 100 000 obyvatel. Rizikovým faktorem je zřejmě kouření; kuřáci jsou postiženi rakovinou pankreatu 3x častěji než nekuřáci.

více o rakovině slinivky břišní...


Prevence rakoviny

Prevence rakoviny neznamená pouze správné stravování. Důležité jsou i další oblasti našeho života, tedy psychika, vztahy, práce, bydlení, spaní, oblékání, sport, kosmetika, péče o chrup apod.

více o prevenci rakoviny...