Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > O rakovině > Rakovina slinivky břišní

Rakovina slinivky břišníZjistit příznaky rakoviny slinivky břišní

Rakovina slinivky břišní je zhoubné onemocnění epiteliální (krycí) tkáně pankreatu - slinivky břišní. Výskyt je cca 20 osob na 100 000 obyvatel. Rizikovým faktorem je zřejmě kouření; kuřáci jsou postiženi rakovinou pankreatu 3x častěji než nekuřáci.

Ve většině případů je rakovina pankreatu objevena ve velice pozdním stadiu a má bohužel i velice špatnou prognózu. Při této rakovině je nutné, aby pacient hodně spolupracoval; výsledky a studie ukazují, že uzdravení je u tohoto druhu rakoviny možné jen tehdy, jestliže pacient chce a také provede ve svém životě intenzivní a rychlé změny. Především nasazení chemoterapie by mělo následovat teprve potom, co se pacient jasně rozhodne, kam má dále jeho život směřovat. Studie dokazují, že chemoterapie za prvé nijak podstatně neprodlouží pacientův život a za druhé velmi sníží kvalitu jeho života. Další věcí je, že chemoterapie definitivně zničí jakoukoli šanci na uzdravení (ne na prodloužení života!), jelikož ještě více a nenapravitelně poškodí celý organizmus.

S touto diagnózou se tedy nikdo nevyhne intenzivnímu zamyšlení se nad svou budoucností a hlavně rozhodnutí, jakou cestou se bude ubírat, tedy jakou (jedinou!) terapii si zvolí. Očekávaná délka života je při této diagnóze tak krátká, že není bohužel možné postupovat stylem „nejdřív vyzkouším tohle, a když to nepomůže, tak ...“ Je třeba se rozhodnout ihned pro jeden způsob terapie.

Kdo přežije?

Lothar Hirneise píše: „Během celé dlouhé doby, po kterou se zabývám rakovinou, jsem našel pouze několik zdokumentovaných případů uzdravení a dlouhodobého přežití rakoviny slinivky břišní. Byly to případy, kdy se pacient rozhodl a podrobil velice náročnému procesu: intenzivní detoxikaci organizmu, jež byla kombinována s vysokými dávkami enzymů a vitaminů (viz nutriterapie a Dr. Nicolas Gonzales) společně s tím, že změnil svůj způsob stravování (olejovo-bílkovinová strava Dr. Budwig, terapie Dr. Gersona), a případy Dr. Hackethala (podrobněji v samostatném článku).

Jelikož slinivka břišní hraje důležitou roli při trávení, je terapie stravou velice důležitá. Přestože stále existují „experti“, kteří říkají, že neexistuje žádná terapie rakoviny stravou, nemůžeme přehlížet fakta, která tuto skutečnost dokazují.

Velice důležité: Moje zkušenosti ukazují, že terapie, které nabízí školní medicína, nevedou u rakoviny slinivky k uzdravení a pouze člověk, který je připraven na 100 % dodržet celostní koncept léčení, má na uzdravení šanci.“