Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > O mně

O mně - Mgr. Helena Cmurová (nar. 1961)

Moje životní motto: „Sahá-li ti voda až po krk, nikdy neskláněj hlavu hlavu.“ (Anton Ertler)

Mgr. Helena Cmurová.jpgJiž od mládí mne silně přitahovalo téma zdraví těla i duše. Po mnohých životních zkušenostech jsem se v roce 2012 prostřednictvím nemoci konečně setkala s tématem, který mě zachránil život.V letech 2013–2015 jsem úspěšně absolvovala studium u Lothara Hirneiseho, jediného spolupracovníka paní Dr. Budwig a člověka zabývajícího se téměř dvacet let problematikou léčby rakoviny celostními i klasickými metodami.. Během studia jsem získala jak znalosti týkající se vzniku onkologických onemocnění a možností jejich léčby, tak i znalosti týkající se originální olejovo-bílkovinové stravy, tj. léčebného systému paní Dr. Johanny Budwig. Přeložila jsem do českého jazyka knihu Lothara Hirneiseho „Velká kuchařka a učebnice olejovo-bílkovinové stravy“ a knihu Dr. Budwig „Rakovina – problém a řešení“ a na popud svých klientů jsem napsala publikaci  Co dělat při chemoterapii a ozařování“, jejímž obsahem jsou rady, jak pomoci svému tělu se s těmito drastickými metodami pokud možno co nejlépe vyrovnat.

Velice důležitým mezníkem v mojí práci bylo setkání s Dr. Hartmudem Fischerem, německým vědcem a terapeutem, který se věnuje tématu DMSO. Abych seriózně a uceleně přiblížila toto téma i lidem v České republice, přeložila jsem jeho knihu „DMSO: příručka/návod k použití, skryté/utajované poznatky o léčení přírodní cestou“, v níž čtenáři najdou nejenom fakta o této vynikající terapeutické látce, ale i praktické rady a návody jejího použití i při onkologickém onemocnění.

Celá moje poradenská činnost je podložena úzkou spoluprací se společností Krebs21. Během svých studií u Lothara Hirneiseho jsem se seznámila s nepřeberným množstvím informací o úspěšných způsobech léčby rakoviny a kompetentních lékařích, klinikách, vědcích a výzkumnících na poli onkologie, a to z celého světa.

Rakovina je nemoc, která zasáhne celého člověka.

Při svém poradenství se proto věnuji všem třem složkám osobnosti, tedy tělu, duchu i duši. Podpořím vás v tom, abyste svoje rozhodnutí učinili na základě informací, které vám poskytnu, a z přesvědčení, že cesta, kterou si vyberete, je pro vás a vaše zdraví ta nejlepší a že se nenecháte ovlivnit strachem z rakoviny a jejích důsledků.

I já jsem si ve svém životě vyslechla diagnózu rakovina. Přestože byla tato diagnóza naštěstí chybná a uběhlo již více než dvacet let, dodnes si pamatuji pocity, které jsem měla, strach, který mě sevřel, a také to, že jsem neměla vůbec sílu racionálně přemýšlet, natož si zvolit lékaře a způsob léčby.

Jako poradkyně vám právě v tomto těžkém období poskytnu pomoc. Obdržíte ode mne nezávislé informace o úspěšných způsobech léčení různých typů rakoviny a o tom, kde se používají a kdo vás při léčbě může doprovázet. Mým hlavním úkolem je poradit vám, co můžete vy osobně udělat pro své zdraví. Upozorňuji vás na to, že mým úkolem je poskytnout informace a poradit, nikoli určovat diagnózu či léčit.

 

 S Lotharem Hirneisem, Mnichov 2018.jpg     S Lotharem Hirneisem, Mnichov 2018 (2).jpg

                                                             S Lotharem Hirneisem – Mnichov 2018                                                                                             

          

Členství v oborových organizacích

Jsem členkou svazu poradců (www.ganzheitliche-krebsberatung.de) a členkou organizace Krebs21 (www.krebs21.de), jsem povinna se neustále vzdělávat a poskytovat klientům všechny nové dostupné informace.

8899.jpg 8903.jpg

Za neméně důležité považuji i své další studium: systém Dr. Ryka Hamera. Ten je základem práce lékařů, léčitelů, psychoterapeutů, logopedů, zdravotních sester a dalších specialistů z celého světa. Většina je sdružena ve společenství Meta • Health International (http://www.meta-gesundheit.de/meta-health/professionals/a je mi ctí, že jsem po úspěšném složení zkoušek mohla vstoupit do jejich řad.

Dr. Hamer - Helena_Cmurova_Certificate Metha Health-page-001.jpg Dr. Hamer Helena_Cmurova_Practitioner_license-page-001.jpg

 

Mlčenlivost

Jako poradkyně se zavazuji zachovávat vždy naprostou diskrétnost a v žádném případě neposkytovat nikomu informace, které mi byly klientem svěřeny.